Naše aplikace vyvíjíme tak, aby byly co nejvíce upravitelné a rozšiřitelné, což snižuje náklady na jakékoli další úpravy. Snažíme se vyhybat tzv. "monolitickým" řešením, které jsou vhodné pouze v případech, kdy se neočekává žádná změna ve funkcionalitě anebo tlačí čas či rozpočet. Právě s takovými monolity se však na nás zákazníci často obracejí.
Úpravy pro aplikace provádíme prakticky vždy včetně refactoringu (úprav kódu vedoucím k optimalizaci rychlosti, funkce a také upravitelnosti). Pročistit kód je investicí do budoucna, někdy je to dokonce nevyhnutelné, protože např. hosting ukončil podporu staré verze technologie, kterou software/web používá. Postupným "přepisováním" je možné aplikaci celou refactorovat a proměnit ji ve vyhovující software, ale nese to svá úskalí. Výhodou je, že software neustále běží, vzniká postupně také nová funkcionalita. Je to ale velmi zdlouhavý proces, který bývá také dražší než "napsat to celé na čisto". Technologie je také obvykle možné pouze updatovat, nikoli od základu změnit, protože celý systém je propleten a závislý na původní technologii. Starému kódu se pak říká "legacy kód", protože jde o jakýsi odkaz minulé doby.
Důležitým faktorem pro úpravy a optimalizace starých řešení je znalost dané platformy. Ve světě digitálních technologií existují stovky, spíše tisíce jazyků, frameworků, krabicových systémů,... a dostaneme-li se na úroveň samotného kódu, každý programátor má svůj styl a zvyky v programování. Bohužel tedy nelze ke kódu přijít a okamžitě začít vyvíjet. Kromě výjimek, kdy najdete např. specialistu na Váš Wordpress, který shodou okolností věrně zná šablonu a pluginy, které používáte, tak na začátku úprav je relativně náročná a nákladná analýza, seznámení s kódem, příprava prostředí pro vývoj atd.
Standardem u nás je při přebírání projektu k úpravám vždy automatizovat start vývojového prostředí, aby mohl nový vývojář v na projektu přijít a projekt jednoduše lokálně spustit. Zajišťujeme také testovací prostředí přístupné klientovi ke kontrole novinek a změn než se dostanou do produkce. Projekty vedeme vždy v GIT repozitářích, kde jsou uchovávány veškeré změny, jejich autor a máme k dispozici tak celou historii našeho vývoje, ke které se kdykoli můžeme vrátit. Jde o investici, která v dlouhodobém vývoji projektu se vždy vyplatí.