Hluboká v pohybu

V Hluboké nad Vltavou vznikl v roce 2015 unikátní projekt spojující Montessori školku, Montessori jesle, volnočasový klub pro děti a sportovní lekce. To vše pod jednou značkou - Hluboká v pohybu. S projektem jsme od jeho začátku a s radostí sledujeme jeho růst. Hravý design od Aleše Dokulila upoutá na první pohled pestrými barvami, ale i svým nekonvenčním řešením postranního menu. Právě technické a webdesignové řešení rozdělení činností byla ta největší výzva webových stránek Hluboké v pohybu.

Každá ze sekcí činností potřebuje mít na webu svůj prostor, kde jsou informace a obsah rozděleny do podstránek/záložek. Některé podstránky se vyskytují u každé sekce webu, jiné jsou unikátní pro jednu. Školka má například podcast, kam se nahrávají články s videi z Youtube. Sportovní sekce pak má seznam lekcí a jejich rozvrh a sekce aktivit má celou podsekci příměstských táborů. 

Content, který se pravidelně dodává a aktualizuje se jednak rozřazuje mezi sekce, ale je také přístupný z horního menu pod odkazem "Aktuálně", kde veškeré aktuality ze všech sekcí naleznete na jednom místě. Toto umožňuje návštěvníkům webu přistupovat ke stránkám z různých uživatelských scénářů, ať už cíleně hledají informace z některé ze sekcí anebo chtějí jednoduše vědět, co je nového. UX je v tomto ohledu navrženo tak, že globální informace jsou k dispozici z horního menu, obsah specifický pro sekce z menu postranního.

Řešení na míru uzavírá jednoduchý kalendář událostí, který nemá vazbu na žádnou ze sekcí, umožňuje přepínání mezi nastávajícími a uplynulými událostmi a je přizpůsoben na míru tomu, že k událostem je vždy plakát. To usnadňuje správu a přidávání událostí a řeší častý problém, kdy návrh počítá např. s texty ke každé události, ale v praxi pak zákazník nemá kapacitu ke každé události vždy psát článek a obsah pak vypadá neúplný nebo dokonce rozbitý.

Díky podrobnému seznámení s činností a možnostmi bylo v projektu Hluboká v pohybu možné naplno využít možnosti webových stránek na míru a přizpůsobit to potřebám i možnostem správy obsahu. Single-page application řešení s decentními animacemi přechodů sekcí v tomto případě podtrhuje celé hravé řešení webdesignu.

tvorba webových stránek
IT provoz

Budget projektu

Příležitosti k využití

  • unikátní služba v regionu
  • ochota pro kreativní a progresivní řešení
  • kvalitní obsahové materiály

Hlavní výzvy projektu

  • několik typů obsahu
  • potřeba rozsáhlé administrace webu

Chcete se dotknout víc než
špičky ledovce?

<Path> Layer 1